Strona główna arrow Wydarzenia klubowe arrow XI Zlot Rodzin Abstynenckich "Borowice 2010"
Centrum Pomocy Uzależnionym od Alkoholu - Boberek | niedziela, 29 listopad 2020
Menu witryny
Strona główna
Wydarzenia klubowe
Rys historyczny
Zdjęcia z XIII Zlotu - 2012r.
Galerie zdjęć
Napisz do nas
Lokalizacja na mapie
Polityka cookies
Adres siedziby

Uwaga zmiana adresu siedziby !

Stowarzyszenie Abstynenckie
"BOBEREK"
58-500 Jelenia Góra
ul. Długa 6 oficyna
tel. 075 75-237-25

Zapraszamy:
od pon. do pt.
16.00 do 20.00

Wybrane zdjęcie
Partnerzy
Straż Miejska

Miasto Jelenia Góra
 
XI Zlot Rodzin Abstynenckich "Borowice 2010" Drukuj E-mail

Organizatorem już po raz jedenasty było Stowarzyszenie Abstynenckie "Boberek" Centrum pomocy Osobom Uzależnionym od Alkoholu z Jeleniej Góry.
Oczywiście nie odbył by się Zlot gdyby nie przychylność Prezydenta Miasta Jeleniej Góry pana Marka Obrębalskiego i wielka pomoc szefowej Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Jelenia Góra pani Ewy Kasińskiej. Organizatorem Zlotu był Zarząd Stowarzyszenia na czele z prezesem panem Jerzym Chędoszko.

Zlot odbył się w terminie od 17 do 19 września 2010 r. w Ośrodku Wczasowym "Łokietek" przy ul. Głowackiego 4 w Borowicach koło Karpacza. O wyżywienie, noclegi i miłą atmosferę dbali państwo Jaroszewscy - właściciele ośrodka. Udział w Zlocie wzięło 110 osób. Oficjalnego otwarcia Zlotu dokonała Naczelnik Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta z Jeleniej Góry pani Ewa Kasińska.

Po uroczystym rozpoczęciu prezes Stowarzyszenia zaprosił do wspólnego biesiadowania przy ognisku. Były pyszne kiełbaski serwowane przez klubowego kucharza nadwornego w tradycyjnym kucharskim stroju.

Żeby było weselej do śpiewu i tańca zachęcała przygrywająca na akordeonie Ewa Przybylak z Olszyny Lubańskiej. Na gitarach wspomagali Ewę Abstynenci z Warty Bolesławieckiej i Świerzawy. 

Image Image
ImageImage


Był to wspaniały wieczór integracji środowisk abstynenckich, uczestników Zlotu. Były całe rodziny i ten fakt był priorytetem Zlotu. Integracja rodzin, które ucierpiały przez uzależnienia i wszelkie dysfunkcje z tym związane. Zawiązywały się nowe znajomości, przyjaźnie.
Śpiewy rozbrzmiewały do późna w nocy.
Drugi dzień Zlotu rozpoczął się bardzo wczesnym śniadaniem. Uczestnicy otrzymali suchy prowiant i pod opieką dwóch wspaniałych przewodników wyjechaliśmy do Czech, do "Skalnego Miasta".
Przewodnicy w drodze do Czech i w "Skalnym Mieście" pięknie opowiadali o historii regionów, przed które przejeżdżaliśmy tak w Polsce jak i w Czechach. W "Skalnym Mieście" pokazali nam najciekawsze zakątki zajmująco opowiadali o powstaniu tak przepięknych grup skalnych.
Po powrocie właściciele "Łokietka" przywitali nas gorącym obiadem. Po niezbyt długim odpoczynku i tradycyjnej kawie prezes Jerzy Chędoszko  zaprosił do udziału w przepięknie przygotowanym wieczorku tanecznym. Podczas zabawy uczestnicy wzięli udział w Wielkiej Loterii Fantowej, którą przeprowadziła członkini Zarządu Stowarzyszenia pani Czesia Lasota. Nie poradziłaby sobie gdyby nie jej ukochana wnuczka, która roznosiła wygrane losy. Do tańca tego wieczoru przygrywał zaspół Ewy Przybylak.

 W trzeci dzień Zlotu grzybobranie, spotkania towarzyskie w "podgrupach" przy wspaniałym cieście z domowych wypieków. Wymiana adresów, telefonów i umawianie się na następny rok.

Tradycyjnie odbyła się msza polowa z udziałem zaprzyjaźnionego księdza Bronisława z Kamiennej Góry. 

Podczas zlotu osoby uzależnione, osoby z rodzin osób uzależnionych oraz ofiary przemocy mogły skorzystać z konsultacji indywidualnych. Większość uczestników stwierdziła, że jedyne co było złe to fakt, że Zlot trwał zbyt krótko. Zostały złożone wnioski, żeby kolejny Zlot trwał 4 dni.

 

Przygotował Piotr Konopicki

dalej >>
Centrum Pomocy Uzależnionym od Alkoholu BOBEREK 58-500 Jelenia Góra, ul. Długa 6 oficyna, tel. 075 75-237-25
Powered by Programuj.pl